Усе Підлюте, а особливо «Кедрова палата», були рясно ілюміновані електричними лампочками. На будинках і локомотивах колійок розвівались синьо-жовті прапорці.

Ще з попереднього дня почали з’їжджатись делегації духовенства і громадянства щоб привітати Митрополита з тими роковинами.

В понеділок, у сам день роковин, наїхало туди понад 50 священиків, багато людей з найближчих околиць і маси селян із сусідніх сіл.

Перед полуднем відправив Преосв. єп. Микита Будка в сослуженні Преосв. крижевацького (Югославія) єпископа Ніярадія архієрейську Службу Божу за здоров’я Високопреосвяіценого Митрополита Андрея.

В Богослуженні взяли участь усі приїжджі, відпочивальники і непроглядні юрби селянства, що мусіло слухати відправи під церквою, яка всіх учасників не могла примістити.

По Богослуженні приймав Митрополит делегації духовенства, що прибули сюди з побажаннями. Між ними делегація від Товариства св. Андрея – о. крил. Дзерович Юліян, о. д-ра Глинка Лев й о. Гошовський з Фалиша, які вручили Митрополитові прегарну мистецьку памяткову грамоту пензля арт.Дядинюка в шкіряній оправі- виконаній на основі проекту того ж арт. Дядинюка в переплетпичій робітні п.Крепецького. Привітала Митрополита й окрема делегація оо.Василіян в особах о. ігумена Грялка й о. Березовського ЧСВВ.

Коло другої години приїхала із Львова окрема делегація від львівських українських центральних установ в особах ред.Василя Мудрого, інж. Юліана Павликовського та Володимира Кузьмовича, щоби зложити побажання від усього українського зорганізованого громадянства. Делегація зразу ж по приїзді явилась в Митрополита, висловила щирі вітання і вручила памяткову адресу, виконану по мистецьки арт. Романом Чорнієм, на якій під привітним текстом печатки й підписи 52-ох українських львівських установ, організацій і редакцій. Текст адреси такий:

“…Його Ексцеленції, Митрополитові Андрею підписані центральні українські установи й організацій складають з нагоди 70-тих роковин Його трудящого життя вислови своєї найглибшої пошани, свій сердечний привіт та бажання прожити ще довгі літа на жертвенній службі рідній Церкві й рідній Нації.

За труди на ниві Господній

За працю для свого народу

Хай слава лунає во віки

Владиці від роду до роду”

Під наведеним текстом є графічно виконані назви установ, а під ними печатки і підписи. Підписали грамоту: УНДО, УКС, Просвіта, Н.Т. ім. Шевченка, Рідна школа, Союз Українок, Т-во Українських Письменників і Журналістів, Сільський Господар, Центробанк, Маслосоюз, Зем. Банк Гіпотечний, Дністер, Карпатія, Краєве Товариство Кредитове, Національний Музей, Муз. Т-во ім.Лисенка, Народна Лічниця, Народна Гостинниця, Народна Торговля, Центросоюз, Т-во Українських Лікарів, Союз Українських Адвокатів, Учительська Громада, Укр. Технічне Т-во, Взаїмна Поміч українського вчительства, Союз Українських Купців, Міщанське Брацтво, УКТОДІ, Гігієнічне Т-во, Вакаційні Оселі, Т-во допомоги воєнним вдовам і сиротам, Марійське Т-во Молоді, Марійське Т-во Пань, Відродження, Українська Захоронка, Українська Бесіда, Т-во „Будучність”, Т-во „Зоря”, Сокіл-Батько, Великий Луг, Молода Громада, Червона Калина, Т-во охорони дітей та опіки над молодю, Діло, Новий Час, Мета, Нова Зоря, Свобода, Неділя, Народна Справа, Дзвіночок, Світ Дитини, Наш Прапор.

Зложили Митрополитові свої побажання і жидівські делегати. Крім того вітали Його численні делегати від громадянських установ із  ближніх міст та сіл. Окрему делегацію до Підлютого вислав з тієї нагоди Земельний Банк Гіпотечний в особах през. Каратницького, л-ра Леся Кульчицького, дир. В. Сінгалевича й п.Гузара.

Наспіло на свято дуже багато телеграм і письменних привітів з цілого краю і з-за границі. Між телеграмами і привітами були й такі, що походили від поляків, німців та інших.

Після зложених привітів делегаціями відбулися на площі перед Кедровою палатою ігри і забави малих дітей, яким приглядався О. Митрополит.

Зворушливими були декламації цих найменших та їхні співи. Цим іграм і співам приглядалося і прислухувалося дуже багато делегатів і народу, що явився на свято. Виступали хори з довколишніх міст і сіл.

Пізніше в пресі було надруковано подяку преосвященного митрополита Андрея:

Високопреосвящений Митрополит Андрей дякує щиро всім тим, що приїхали дня 29 липня до Підлютого на свято 70-тих роковин Його життя, всім українським центральним установам і товариствам за побажання та привіти і взагалі всім тим, що безпосередньо чи посередньо взяли участь у цьому зворушливому для Нього святі.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ