20 жовтня 1946р. загинув станичний УПА Петро Мушка “Серна”
1948 році загинув Петро Луштва і його побратими
Бій на хуторі ПанськеМісце загибелі 9 повстанців 26.01.1945р.
смт.Перегінське, «Заріцький» цвинтар, 25 січня 1945 р. на хуторі «Панське» загинули повстанці сотні «Загроза» Ридван Михайло, «Недоля», 1922, Вірста Михайло «Вишня», 1921, Коцан Федір, 1922, Мельник Яросла, «Сокіл»,1922, Кулик Павло, 1922, Патрійчук В.,Полич Микола Васильович 1920р.н., Глинка Костянтин Миколайович 1922р.н., Кулик Павло Михайлович 1922р.н., Петровський Василь Йосипович 1908р.н.
c.Криховичі, 22 грудня 1947 р. загинули повстанці Проців Василь Іванович «Марко», Гринишин Михайло Васильович «Влодко», Фрищин Микола Андрійович «Бистрий», Оглаблин Юрко Васильович «Остап»
г.Заплата, 11 грудня 1946 р. загинули 4 повстанці із сотні «Бистриця» – Василь Цабан «Жук», «Перемога», «Зозуля» та «Снігур»
г.Яйко Ілемське, 1 липня 1951 р. загинув Фрасуляк Степан «Хмель» (1904 р.н.) – командир ТВ-23 «Магура» (10.1944 — 1.1945), начальник військового штабу ВО-4 «Говерла», Фрасуляк Софія Матвіївна ( 1912 р.н.), дружина С.Фрасуляка – „Хмеля», „Марко”
с.Ілемня, Луцик Василь Дмитрович, 1920-25.05.1948, “Дуб”
г.Яла, 14 квітня 1949 р. загинув Командир УПА-Захід, Крайовий провідник ОУН Карпатського краю, Генеральний суддя ОУН, Заступник головного командира УПА Василь Сидор «Шелест», «Конрад», «Кравс», «Зов», «Лісовик», «Ростислав Вишитий» та його Провід
смт.Перегінське, «Горішній» цвинтар, могила полковника «Шелеста» Василя Сидора – Командира УПА-Захід (26 січня 1944 — квітень 1949); перепохований 1993 р.
місце загибелі сотенного «Гонти» – Сьомака Матвія (1914-13.05.1946)
Петранка, пам’ятник сотенному «Гонті» – Сьомак Матвій (1914-13.05.1946)
с.Грабівка, 13 травня 1946 р. загинув сотенний Сьомак Матвій «Гонта», Срібняк Матвій (1912 р.н.), Зварич Микола та сім невідомих стрільців
с.Вербівка, 26 червня 1946 р., загинув Худин Іван – «Шершень», «Галайда» – районний провідник Перегінського району та охоронці «Грім» і «Борун», господарчий референт проводу ОУН «Хміль»,тех. референт «Ромко»
с.Вербівка, 1945 р.загинули Філіпович Петро Васильович (1920р.н.), Варварук Дмитро Юркович (1908р.н.)
с.Голинь, могила Івана Рудого «Орлича»
с.Грабів, 8 серпня 1949 р. загинув рай. Провідник Павлів Василь «Ярема»(1923 р.н.)
с.Дубшари, 1946 р. Попович Василь Миколайович (14.01.1922р.н. с.Іванівка), харчовий сотні «Хрущ», Белей Іван с.Дубшара, Клюс Михайло Циган с.Дуба, невідомий
с.Закерничне, урочище Чертіж, 23 квітня 1947 р., загинули повстанці Халус Семен «Грім» і Коцан Йосиф
с.Ілемня,Підліски, місце загибелі Станичного Проводу
с.Камінь, могила повстанців «Дуная», «Тихого» та невідомого воїна
с.Красне, мирні жителі загинули від рук НКВС
с.Кузьминець, 2 березня 1946 р. загинув Витвицький Павло «Мрія» – чотовий сотні «Опришки»
с.Лецівка, 29 липня 1952р. загинув Лахманець Федір Петрович 1923р.н., керівник боївки кущової ОУН «Грім»
с.Лецівка, загинув Шпільчин Дмитро (1905-1946 р.р.)
с.Ловаги, 7 січня 1951 р., загинули Григорій Вацеба «Сулима» (1917 р.н.), Марія Вацеба (Бабінчук) «Калина» (1923 р.н.), Ярослав Белийович «Дуб» (1932 р.) та невідомі воїни – «Голуб» і «Тарас»

смт.Перегінське, «Горішній» цвинтар, могила Григорія Вацеби «Сулими» (1917 р.н.), Марії Вацеби (Бабінчук) «Калини» (1923 р.н.), Ярослава Белийовича «Дуба» (1932 р.) та невідомих воїнів – «Голуба» і «Тараса»
с.Ловаги, загинули Салижин Василь і Михайло
с.Лоп’янка, пам’ятник Борцям за волю України
с.Луги, загинули стрільці сотні Бистриця
с.Нижній Струтин, 1945 р.загинули Фреїшин Михайло (1926р.н.), Михайльонько Іван (1927р.н.), Кравців Іван (1924р.н.), Кравців Йосип (1912 р.н.)
с.Нижній Струтин, 1950 р. загинуів стрілець УПА Бігун Іван «Івась»
с.Нижній Струтин, 1946 р. місце криївки, де загинули Марків Юрій (1923 р.н.), Бобик Йосип (1924 р.н.), Галюк Василь (1921 р.н.), Марій Федір (1923 р.н.), Дідоха Марія, Дідоха Іван
с.Нижній Струтин, 1946 р., могила повстанців, які загинули в криївці 1946 р. – Марків Юрій (1923 р.н.), Бобик Йосип (1924 р.н.), Галюк Василь (1921 р.н.), Марій Федір (1923 р.н.), Дідоха Марія, Дідоха Іван
с.Підсухи, 1946 р. загинув Мушка Василь Дмитрович
с.Погорілець, 4 жовтня 1946 р., загинув сотенний Володимир Депутат “Довбуш 2” – командир сотні УПА “Опришки” та стрільці «Бульба» і «Юрчик»
с.Сваричів, 13 грудня 1951 р. загинув Ярослав Косарчин «Байрак» (1919р.н.) – з 1949 р. – виконуючий обов’язки Крайового провідника ОУН Карпатського краю та 5 повстанців
с.Ясеновець, квітень1945 р. загинули повстанці сотні «Грабенка» Бойко В.Ф., 1922 р.н., Яцишинець М.О. 1920 р.н, і їх сім друзів
с.Ясень, 1945р. мирні жителі загинули від рук НКВС
смт.Перегінське, могила на «Горішньому» цвинтарі, Ілиняк Степан, Ілиняк Юрій, Ілиняк Микола, Джогола Юрій, Джогола Василь, Боринець Яків і 10 невідомих загиблих в 1946 р.
смт.Перегінське, «Горішній» цвинтар, могила Абрама Леона Петровича (1923- 1945 р.р.), стрілець сотні «Загроза», Коваль Леон, Андрішак Василь, Халус Констянтин і двоє невідомих
смт.Перегінське, 29 січня 1945 р., загинув Щебель Богдан Іванович «Залізняк», повстанець сотні «Загроза»
смт.Перегінське, могила на «Горішньому», Лесюк Степан (1926-1946 р.р.)
смт.Перегінське, могила невідомим воїнам ОУН-УПА, «Заріцький» цвинтар
смт.Перегінське, могили невідомих повстанців, 1940-50-ті р
смт.Перегінське, могили невідомих повстанців, 1940-50-ті р
смт.Перегінське, могили невідомих повстанців, 1940-50-ті р

 

урочище «Котилець», 14 липня 1950 р., загинули повстанці Дудка Семен Яструб з Перегінського та Микола Кремень (Сова) з Вигоди
урочище «Чута», серпень 1944 р., загинули два повстанці з села Сливки Неборак Ярослав Гаврилович (1925 р.н.) та Гринчак Федір Іванович (1923 р.н.)
урочище Мшана, 2 жовтня 1947 р. загинув Олексій Безкорований-“Булевар” – провідник ОУН Хустського надрайону, 1-7 жовтня загинули «Богдан», «Мирон», «Черемош», «Ромко» та ще три повстанці
урочище Підверсухий, с.Закерничне, 10 листопада 1950р. загинули: Дмитро Юрків — «Пісня», референт пропаганди Калуського надрайонного проводу ОУН, Іван Ганцюк — «Вітер», референт СБ Перегінського районного проводу ОУН, його охоронець Микола Мельникович — «Дід», машиністка районного проводу ОУН Анна Петриній — «Ксеня», зв’язкова цього ж проводу Олени Мельникович — «Надя».
с.Красне, 24 листопада 1944 р. загинули Остап Линда “Ярема” (1912 р.н.) та Кобилинець Іван “Козак” (1912 р.н.)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ