14 квітня 1949 року на схилі однієї з горганських вершин в урочищі Яла трагічно обірвалось життя командира групи УПА-Захід Василя Сидора “Шелеста”, його дружини Софії, охоронців Дрогомирецького Йосипа “Бука”, Жолоба Петра “Богдана” і двох невідомих.

Василь Сидор -“Шелест” (24.02.10 – 14.04.49) – полковник УПА, командир УПА-Захід.

Минулої неділі, в річницю цієї події відбувся захід по вшануванню загиблих 70 років тому підпільників.

Ще зранку, до урочища Підлютого, почали прибувати гості з Рожнятова, Перегінська, Долинщини, Стрийщини, Косівщини, Сокальщини, Івано-Франківська та інших міст і сіл. В місцевій церковці відбулось богослужіння, після якого всі відправились на місце загибелі в урочищі Яла, де стоїть символічний хрест і хатина-музей. 

 

 

 

 

 

Захід розпочався панахидою за загиблими підпільниками, яку відправив о.Василь Савчин в сослужінні із братом Ростиславом Мацевком і братом Сергієм.

Опісля ведучий заходу Тарас Мельник ознайомив присутніх із життєвим шляхом Василя Сидора, після чого прозвучав марш українських націоналістів.

Зі словом виступали голова Рожнятівської районної ради Василь Рибчак, заступник голови Рожнятівської РДА Богдан Яковина, заступник голови Рожнятівської районної ради Олег Понайда, голова Стрийської районної організації братства ОУН-УПА Ярослав Ільків.

 

 

 

 

 

З кількома повстанськими піснями виступив ансамбль Перегінського братства ОУН-УПА під орудою Ярослава Люльчака.

Також зі словом виступив голова всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдан Борович, який відзначив грамотами і медалями активних членів братства і привітав голову Перегінського осередку Романа Кореня з його 70-річчям. 

Із словами подяки за збереження пам’яті про свого земляка виступив сільський голова с.Спасів Богдан Сорока, який також передав деякі архівні документи про В.Сидора.

 

 

 

 

 

А учні місцевої школи Спасова, яка носить ім’я Василя Сидора виступили з декламаціями віршів і проспівали кілька пісень.

Також з рядом патріотичних пісень виступили члени осередку братства ОУН-УПА Брошнів-Осадської ОТГ і членкині Рожнятівського осередку Союзу українок.

Під завершення голова ІваноФранківської обласної громадської організації воїнів АТО Роман Парцей наголосив на необхідності завжди пам’ятати і віддавати шану загиблим українським патріотам, як в ті часи так і в сучасній війні. 

 

 

 

 

 

 

Велика подяка всі тим. хто долучився до проведення цього заходу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ