20 травня в урочищі “Плаїк” відкрито криївку, відновлену силами працівників Осмолодського лісового господарства та районного осередку братства ОУН-УПА.

Про події, які тут відбувались можна прочитати нижче ==>

На Рожнятівщині відновили криївку, де 5 листопада 1947 року загинуло 9 повстанців

В криївці були представлені експонати з приватної колекції Михайла Вагилевича, Oлега Шкіля та експонати з музею історії смт.Перегінська та національно-визвольної боротьби

 

 

Незважаючи на негоду, в масовому заході взяли участь всі громадські організації району, влада та гості з різних куточків України.

Розпочалось дійство освяченням пам’ятного хреста і криївки, після чого о.Романом Олексюком, в сослужінні з о.Володимиром Васютою, о.Іваном Романівим і о.Василем Філіповичем було відправлено поминальну панахиду за полеглими підпільниками.

Опісля зі словом виступили голова райдержадміністрації Ірина Люклян, голова районної ради Василь Рибчак, голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів, голова районного братства вояків УПА Корінь Роман, голова Рожнятівського районного об’єднання воїнів АТО Богдан Мельник і голова громадської організації «Чорний ліс» Іван Жирик. Також було вручено грамоти найактивнішим активістам, які долучились до відновлення криївки.

Далі, з кількома повстанськими піснями виступив гурт районного Братства УПА.

Продовжили захід виступом хору станиці Братства ОУН-УПА Червонограда на чолі з керівником Андрієм Пирогом, який декламував власні вірші.

Також мали слово голова Червоноградського мiського товариства полiтичних в’язнiв та репресованих Оксана Бiлозiр, і голова Стрийської станиці Братства ОУН-УПА Степан Мартинів.

Слід зазначити, що попри далеку дорогу наші нові друзі з Львівщини вже вдруге цього року відвідали Рожнятівщину.

З піснею “Там у лузі, при долині” виступив співочий колектив “Союзу українок” з Рожнятова

А на завершення гурт “Сусіди” виконав пісню “Брате лісе”

Завершилось все традиційним виконанням національного гімну.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ