25 листопада 1949 року близько восьмої години в Ілемню приїхали дві групи чекістів, чисельністю 40 осіб. Одна група переодягнена як лісоруби (з пилами і сокирами), а друга – як звичайні червонопогонники. Обидві групи відійшли у ліс, де розділились – одні пішли правим, а другі лівим берегом Ілемки.

Приблизно в 14.30 з напрямку гори Нягри, лісом на 8-ий кілометр вузькоколійки йшли двоє підпільників. Це були – станичний села Ілемня “Прут” і його бойовик “Грицько”. Вони перейшовши річку Ілемку, почали обережно підходити до дороги, де знаходився склад з деревом. Один з них тихо покликав знайомого фірмана і довідався, що в цьому лісі большевики проводять облаву. Підпільники почали обережно відходити, не знаючи що ворог їх завважив ще при переході річки і почав оточувати. Як тільки “Прут” з “Грицьком” підійшли ближче до облавників, зразу ж в їхню сторону полетів град ворожих куль. Від перших пострілів став важко поранений “Прут”. Він заліг і наказав “Грицькові” також залягти і стріляти. Встигши вистрілити кілька разів по ворогові “Прут” загинув від наступних автоматних черг.  Коли большевики побачили що “Прут” убитий, почали погоню за Грицьком, який відстрілюючись щасливо відступив. Під час відступу ворожа куля попекла йому шию, а також пробила приклад, ложе і пас від гвинтівки.

Після бою облавники не могли знайти тіло “Прута” і пішли геть. Тільки через кілька днів його знайшли селяни з Ілемні і поховали на цвинтарі.

24 грудня до Ілемні приїхала група чекістів в чисті 7 осіб. Очолював їх оперуповноважений РО МГБ кап. Політаєв. Вони зайшли до місцевого гробаря Тріща Дмитра і забрали його на кладовище. Там недалеко місця, де був похований Прут і сказали розкопувати могилу. Гробар відмовлявся це робити, але під сильними ударами і побоями все ж розкопав могилу. Відтак чекісти витягнули тіло “Прута” і привели його жінку – Мелевич Марію, щоб впізнала чоловіка. Крім того привели ще 8 чоловік, яким також наказали впізнати хто тут лежить. Людей, які казали що не знають загиблого побили і прогнали додому. Домовину знищили і спалили, а тіло “Прута” забрали в Рожнятів.

“Прут” – Мелевич Михайло Вас, 1921р.н. освіта – 4 кл. Член ОУН, учасник підпілля з 1945р.  Будучи станичним Ілемні був надзвичайно активний, і всеціло відданий для добра Справи. Всі накази і поручення своїх провідників та зверхників виконував чесно і солідно, тим здобув собі авторитет і пошану у провідників і цивільного населення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ