4 лютого 1947року у Вербівці загинуло п’ятеро підпільників : Ілиняк Юрій “Сірко”, Гриців Петро “Горіх”, Боринець Яків “Орчик”, Ілиняк Степан “Гонта” і Джогола Василь.

В хаті “Сірка” знаходився бункер, в якому він з побратимами час від часу перебував. На Щедрий Вечір 1947р. в селі проходила облава. Більшовики не оминули й хату “Сірка”, який тоді переховувався в іншому місці. Під час обшуків криївку не знайшли.
Через кілька тижнів по селу знову почалась облава. Підпільники вважали, що вдруге в домі Ілиняка ворог не буде робити обшук, тому вирішили пересидіти там. Але наступного ж дня, на подвір’я прийшов ворожий офіцер з провокатором оглянув все і пішов, щоб наступного дня повернутись з підмогою. Коли почали шукати криївку, родичі “Сірка” встигли втекти.
Коли енкаведисти знайшли вхід, то відразу ж почали його відкривати, але повстанці відкрили вогонь і  одного  – убили, а іншого – поранили. Перестрілка тривала ще деякий час, поки ворог не запалив хату. Бачачи безвихідь, хлопці пострілялись в самій криївці, а “Горіх” виліз з неї в кімнату, ще кілька разів вистрілив і підірвав себе гранатою. Його тіло згоріло повністю.


Тіла повстанців забрали до Перегінська і пізніше поховали на горішньому цвинтарі. Сьогодні в тій могилі покояться 16 вояків УПА.


Брат Джоголи Василя Юрій також за два роки загинув. 8 квітня його вбили біля ферми у Вербівці.
Юрій “Сірко” ще в довоєнний час був активним членом ОУН. Пізніше виконував обов’язки підрайонного провідника. Після загибелі  в нього залишились дружина і двоє дітей.
Добре пам’ятає про ті події його сестра Анна, яка й зараз проживає там де й колись строяла родинна хата. До речі, друга сестра Магда, також була  учасником підпілля з юних років, за що її  заарештували в 1946 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ