Цього року вдалось віднайти місце загибелі чотирьох вояків із сотні Бистриця, які героїчно загинули в грудні 1946 року на горі Заплата

Не забуті герої гори Заплата із сотні “Бистриця”

Вони більше як пів години стримуючи більшовицьку навалу забезпечили відхід сотні. Тіла повстанців знайшли пастухи аж навесні наступного року. Трьох героїв, одним з яких був Василь Цабан з Ясеня, поховали на поляні неподалік, а от про четвертого донедавна не було нічого відомо.

І от в Ясені вдалось розшукати племінника четвертого повстанця “Снігура”  – Гринчака Богдана.

Гринчак Богдан

Від нього й дізнались, що тим четвертим був Гринчак Михайло Васильович, 1924 р.н. Його тіло також знайшли аж весною, але забрали до Ясеня і таємно поховали на горішньому цвинтарі. Могила збереглась до сьогоднішнього часу.

Гринчак Михайло “Снігур”

Брат “Снігура” і батько Гринчак Богдана також довший час перебував в лавах УПА. Звали його Олексій, мав псевдо “Верховинець”. Народився в 1920 році в Ясені.  Діяв між селами Топільське і Грабівка в якості керівника Калуського районного проводу ОУН. В кінці 1948 р. готувався до переходу за кордон, але через певні причини не здійснив його. Пізніше певний час перебував в околицях Ясеня, а пізніше знову перейшов на старий терен. Загинув в бою 16 грудня 1948 року на початку села Яворівка, Калуського р-н.

Гринчак Олексій “Верховинець”

Батько підпільників – Гринчак Василь в часі військової служби

Гринчак Василь

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ