14 жовтня поєднались – Покрова, УПА, День захисника України та День Українського Козацтва. З цієї нагоди в Храмі Божому в Підлютому о.Євген Андрухів та семінаристи з Івано-Франківської Духовної Семінарії відправили Службу Божу.  Мабудь, не випадково, що саме в цей день в цьому храмі Покрови Божої Матері відзначають храмове свято. По завершенню Служби Божої ієрей коротко розповів про історію виникнення, та походження мозаїки, що прикрашає внутрішні стіни місцевого храму. Адже в свій час о. Євген викладав дану мозаїку, за сприяння Блаженної пам`яті Владики Софрона Мудрого.

«Храм, в якому ми зараз перебуваємо, постав на місці колишньої зруйнованої святині. Оскільки розташування знаходиться поблизу річки і рівень вологи є надто високим, потрібно було звести міцну та стійку церкву не тільки зовні, а й всередині. Тому вирішили оздобити внутрішні стіни храму мозаїкою; такий вид літургійного мистецтва дуже поширений у Візантійській Церкві, та імпонує нам – християнам, адже як і в мозаїці кожен маленький камінець творить величне зображення, так і ми разом є членами Христової Церкви, що будуємо одну спільноту», – ділиться о. Євген.

Відтак  всі присутні здійснили похід в урочище Яла, де священнослужителі відправили поминальну панахиду за тими, хто віддав своє життя за незалежність України.

 

о.Євген сказав такі повчальні слова: «Христос каже: найбільше мене полюбив той, хто віддав своє життя за ближнього свого. Шелест і ті, що з ним загинули і інші герої України є праведними християнами, бо праведний християнин має обов’язок віддати своє життя за ближнього свого. Ті герої є наслідниками Божої любові, їм була дана благодать зрозуміти ту любов Божу –віддати своє життя за іншого.»

Голова Братства УПА Р. Корінь привітав ветеранів УПА та учасників АТО з Днем захисника України,

вручив подяки за особистий внесок у справу відродження і утвердження української національної ідеї, вагомий вклад у відбудову криївки в урочищі Плаїк с.Гриньків  благодійнику Волошин Надії, лісникам та лісничим Макар Роману, Клюс Василю, Клюс Миколі, Дмитрів Василю, Рараговському Олегу, Василинюку Віктору

та грамоти за активну громадську позицію та з нагоди Дня захисника України, 75-ї річниці створення УПА і Дня Українського Козацтва Лесюку М., Витвицькій О., Люклян В., Тринчій Д., а також адміністратору реколекційно-катехитичного комплексу брату Ростиславу Мацевко.

Гурт Братства УПА виконав патріотичні пісні.

   

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ