За 70 км по повітряні лінії, або за 140 км автомобільними шляхами від Перегінська знаходиться невеличке, всього на яких 50 душ, село – Сухий Потік. Саме тут, рівно 75 років тому, загинув курінний УПА Богдан Римик на псевдо “Ханенко”.

Колишній бойовий побратим Б.Римика Загоруйко Роман Лапайдух згадував про нього наступне – “«Ханенко» був родом з Перегінська, колишній провідник юнацтва повітового чи окружного масштабу, запальний, також досить ерудований, але не любив, коли з ним хтось не погоджувався. Доказувати свою точку зору готовий був кулаками, якщо його аргументи не приймались. Але як товариш був незамінний, готовий, не задумуючись, стати на захист друга.” 

Римик Богдан Іванович “ХАНЕНКО”

 

Короткі відомості про бойовий шлях “Ханенка” можна знайти в книзі С.Лесіва і П.Ганцюка “Курінь УПА Промінь”. Історія формування та бойовий шлях”/

Римик Богдан – “Ханенко”
(11.04.1922 – 22.06.1945)

Народився у селищі Перегінське Рожнятівського району Івано-Франківської області в родині селян. Закінчив на відмінно місцеву школу. Навчання продовжив у Долинській гімназії. Член Юнацтва ОУН.
У квітні 1943 р., за дорученням ОУН, вступив у дивізію зброї СС “Галичина”. Пройшов підстаршинський вишкіл у м.Гайделяґер. Отримав тимчасову відпустку додому. До вишкільного табору не повернувся. Перейшов на нелегальна становище і працював у тереновій мережі підпілля ОУН.
З березня по липень 1944 р. проходить вишкіл у СШ “Олені-2″. Після закінчення вишколу бул. “Ханенко” зарахований у групу старшин-інструкторів, які мали провадити вишкіл майбутніх курсантів у СШ “Олені-2”. Під час двотижневої відпустки переданий у розпорядження командира ВПЖ Калуської округи ОУН “Зміюки” — Ярослава Вітовського. Скерований ним для формування повстанських відділів на теренах Калуськоі округи ОУН. Перебирає команду над змобілізованим з допомогою теренової мережі підпілля ОУН Перегінщини відділом новобранців. Зі зміною планів командування відділ перерозподілено, а бул. “Ханенка” скеровано для мобілізаційної роботи у теренову мережу підпілля ОУН Перегінщини.
Наприкінці осені 1944 р. змобілізовану та вишколену чоту бул. “Ханенка” включено до новоствореної сотні “Опришки” Групи “Маґура” В04 “Говерля” УПА-Захід під командуванням “Довбуша” — Володимира Депутата.
У травні 1945 р., після реорганізації відділів УПА-Захід, призначений командиром вд.87 “Хорти” ТВ23 “Магура”.
Під час рейду куреня УПА “Промінь” на Сколівщину Дрогобицької округи ОУН виконував обов’язки командира куреня з кінця травня 1945 р. до моменту загибелі.
Загинув у бою з відділом ВВ НКВС біля с. Сухий Потік Сколівського району Львівської області. Похований на місцевому цвинтарі.
Старший булавний УПА.

З нагоди роковин загибелі славного командира, ще минулого тижня могилу “Ханенка” відвідали жителі Рожнятівщини:

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ