%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-13

Урочище «Підверсухий» 

5 листопада 2016 року  пошукова група Товариства “Пам’ять”  здійснила дослідження гірського лісового масиву  урочища Підверсухий Перегінської селищної ради. Проведено пошукові роботи на вказаній місцевості. В пошукову групу входили: в.о.директора комунального підприємства з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів «Пам’ять» Тимків Василь, археолог-пошуковець п.Богдан, голова товариства “Меморіал” Витвицька Оксана, члени Перегінського осередку УПА Люклян Василь та Семко Володимир.

Підставою для проведення пошукових досліджень стали спогади Семка Богдана про місце загибелі загибелі у криївці 10 листопада1950 р. п’яти підпільників УПА в урочищі «Підверхсухий» за с. Закерничним на південний захід від с. Ясеня.

Місце вказав Глушко Леон з Перегінська в 2013 році, де був встановлений березовий хрест,

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-2

а 13 вересня 2016 року активісти з Перегінська встановили на цьому місці металевий хрест.

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-3

13 вересня 2016 року була спроба знайти криївку. Проведене дослідження ділянки з ймовірним розташуванням на ній криївки позитивних результатів не принесло. Жодним розвідковим шурфом не вдалось виявити її ознак.

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-4

img_20160913_091924 img_20160913_110052

Метою пошукових земляних робіт 5 листопада було встановлення місця криївки українських повстанців, які загинули10 листопада 1950 року. В результаті проведених пошукових  робіт за допомогою георадара було встановлено місце можливої криївки.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Історична довідка.

10 листопада1950 р. в урочищі «Підверхсухий» за с. Закерничним на південний захід від с. Ясеня Перегінським відділом НКДБ було виявлено криївку, де перебували п»ять підпільників УПА. Всі вони  загинули:

Дмитро Юрків — «Пісня», референт пропаганди Калуського надрайонного проводу ОУН,

Іван Ганцюк — «Вітер», референт СБ Перегінського районного проводу ОУН,

його охоронець Микола Мельникович — «Дід»,

машиністка районного проводу ОУН Анна Петриній — «Ксеня»,

зв’язкова цього ж проводу Олени Мельникович — «Надя».

 

Урочище «Корнянки»

Підставою для проведення пошукових досліджень стали пошукові роботи активіста Семка Володимира з Перегінського, який виявив місце криївки. Він знайшов на місці криївки гільзу від карабіна та цвяхи.

5 листопада 2016 року  пошукова група Товариства “Пам’ять” здійснила дослідження гірського лісового масиву  урочища «Корнянки» Перегінської селищної ради. Проведено пошукові роботи на вказаній місцевості.  В результаті проведених пошукових земляних робіт (шурфування ймовірних місць поховань), було встановлено місце криївки.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Історична довідка.

В урочищі «Корнянки» загинули п»ять повстанців. На даний час відомо прізвище одного – Петреній (Ковпаків) з Перегінського, дата загибелі поки що не встановлена.